XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021 r.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klasy trzeciej przygotowujących się do I Komunii św. Później krótkie spotkanie organizacyjne.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 17.30, a niedzielę o godz. 16.30.
  3. Dzisiejsza niedziela jest drugą miesiąca – składka przeznaczona jest na ocieplenie naszego kościoła. Jak zauważyliśmy pierwsza część prac została na ten rok zakończona, ale jeszcze nie rozliczona. Zebrane kwoty i koszty tej inwestycji zostaną przekazane w najbliższym czasie. Dzisiaj również w kościele przeżywamy dzień papieski. Gdyby ktoś chciał wesprzeć Papieskie Dzieło Nowego Tysiąclecia będzie można złożyć ofiarę do puszki, która będzie na stoliku za ławkami.
  4. W niedzielę, 17 października 2021 r., Męski Różaniec w Przemyślu, Wojownicy Maryi Przemyśl, grupy modlitewne działające w przemyskich parafiach, zapraszają mieszkańców Przemyśla i okolic na procesję różańcową pokutno-wynagradzającą za grzechy Polaków oraz w intencji rozpoczynającego się Synodu Biskupów i duchowego przygotowania do Synodu Archidiecezji Przemyskiej. Wydarzenie rozpocznie się modlitwą w kościele oo. Franciszkanów o godz. 15.30. Po nabożeństwie z kościoła wyruszy procesja różańcowa ulicami Przemyśla pod Krzyż zawierzenia, a zakończy ją uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Abp Adama Szala w Archikatedrze o godz. 18.00.
  5. Franciszkanie zapraszają również 16.10. na nabożeństwo modlitwy o uwolnienie naszej ojczyzny z dwóch ciemności i plag uderzających w świętość Kościoła. Najpierw różaniec o godz. 18.00, Msza św. godz.. 18.30 i po niej wieczór uwielbienia.
  6. O odmówienie różańca w następną niedzielę prosimy Różę Matki Bożej Częstochowskiej.

Przypominamy o ścisłym przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, a zwłaszcza zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas przebywania w Kościele.