Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021 r.

Niedziela Świętej Rodziny – 26.12.2021 r.

Ogłoszenia

  1. W środę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo do św. Józefa i Msza św.
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz.17.30, nabożeństwo do św. Jana z Dukli i Msza św.
  3. W piątek – 31 grudnia – zakończenie roku Pańskiego 2021. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz.16.00 nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne. Za udział w nabożeństwie i odmówienie lub odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę – 1 stycznia – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok 2022. Msze św. jak w każdą niedzielę: 8.00; 9.30; 11.00 i 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę – 2 stycznia – zmiana tajemnic. Różaniec poprowadzi róża Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Zarówno 9 jak i 16 stycznia zapraszamy do Kościoła na Jasełka w wykonaniu dzieci i dorosłych z naszej parafii o godz. 15.30.
  6. Z powodu pandemii Koronawirusa w ramach wizyty duszpasterskiej, zapraszamy na Mszę św. Parafian z poszczególnych ulic, aby uczestniczyć w celebracji Eucharystii i w obrzędzie błogosławieństwa rodzin oraz modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Po zakończonej modlitwie w świątyni, powrócimy do domów, aby wspólnie wypraszać potrzebne dary i łaski dla domowników, w szczególności dla dzieci oraz dla tych, którzy z powodu choroby i ograniczeń nie mogli uczestniczyć we Mszy św. i wspólnej modlitwie. Prosimy, aby przynieść do kościoła wodę, która zostanie pobłogosławiona, by następnie pokropić nią nasze mieszkania i domy. Na stoliku z tyłu Kościoła jest wyłożona rozpiska tegorocznej kolędy, na którą zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic we wskazane dni. W ich intencji będzie sprawowana Msza święta, oraz udzielone błogosławieństwo dla całej rodziny.
poniedziałek 27.12.2021 ul. Bogusławskiego (domy), Zaciszna, ul. Brudzewskiego 14
wtorek 28.12.2021 ul. Plac Floriana, Okulickiego, Wilsona, Kopernika
środa 29.12.2021 ul. Brudzewskiego 8 i 10
czwartek 30.12.2021 ul. Bohaterów Getta 17a

Przypominamy o ścisłym przestrzeganiu zaleceń sanitarnych, a zwłaszcza zakrywaniu ust i nosa oraz dezynfekcji rąk podczas przebywania w Kościele.