Wyjazd do Komańczy i Myczkowiec

W dniu 9 października 2021r. dzieci z naszej parafii z grupy DSM i ministranci, pod opieką s. Jonatany i rodziców, byli na jednodniowym wyjeździe busem do Komańczy i Myczkowiec. Komańcza, a właściwie Klasztor Sióstr Nazaretanek to miejsce, w którym przebywał jako więzień Bł. Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia. W związku z beatyfikacją Prymasa wybraliśmy się, aby zobaczyć najbliższe  dla nas, odległościowo, miejsce jego więzienia.

Podczas wyjazdu dzieci miały okazję zapoznania się z życiem tego wielkiego Polaka, a także pogłębienia wiadomości podczas zwiedzania izby pamięci. Z Komańczy pojechaliśmy do Myczkowiec, gdzie zwiedziliśmy Park Miniatur i Ogród Biblijny.

Cały wyjazd miał na celu integrację dzieci z naszej parafii i poszerzenie wiadomości związanych z miejscami dydaktyczno-historycznymi. Podczas wyjazdu była piękna pogoda i cudne jesienne krajobrazy. Bogu niech będą dzięki za szczęśliwą drogę i dobrze przeżyty czas.

s. Jonatana